Skarby Hiszpanii. Z wizytą w Toledo

Arabowie, Żydzi i chrześcijanie przez wieki tworzyli niezwykły klimat miasta, do którego dziś tak chętnie zaglądają i polscy turyści. Toledo, bo o nim mowa, jest jednym z najciekawszych ośrodków turystycznych, jakimi może nas oczarować Hiszpania. Wycieczki po tym mieście dla każdego mogą się stać wspaniałą przygodą oraz jedyną w swoim rodzaju lekcją historii. Co warto zobaczyć w ich trakcie? Oto najważniejsze atrakcje, jakimi może nas tu zachwycić Hiszpania.

Dawna stolica Hiszpanii, bo taką rolę niegdyś pełniło Toledo, do dziś zachwyca swym wyglądem oraz unikalną atmosferą. Jest ona m. in. skutkiem przenikania się tu różnych kultur oraz ciekawej historii, z której śladami w czasie wycieczki po Toledo spotkać się można niemal na każdym kroku. Jakimi skarbami może tu oczarować turystów Hiszpania? Zachwyca cenna pamiątka po Maurach, czyli pałac warowny Alkazar – jeden z obowiązkowych punktów w programie niemal każdej wycieczki po tym mieście.

Dumą miasta jest też dom El Greco – zabytek bardzo chętnie odwiedzany przez miłośników kultury i sztuki. Innym cennym skarbem architektury jest w tym mieście Pałac Biskupi, wspaniale prezentujący się do dziś. Wizyta w dawny klasztorze, wycieczki śladami społeczności żydowskiej – oto kolejne oferty, jakie czekają w tym mieście na turystów. W Toledo każdy miło i pożytecznie spędzi czas, doceniając bogactwo i wielokulturowość tak wspaniałego kraju, jakim jest Hiszpania.