Nieruchomości w Hiszpanii pod wynajem – czy taka inwestycja się opłaca?

Z mieszkania zakupionego pod wynajem można czerpać dochody wyższe niż z lokat bankowych czy rachunków oszczędnościowych. Jednak jest to inwestycja obarczona sporym ryzykiem i trzeba     drozważyć wiele aspektów przed zakupem takiej nieruchomości. Nie bez znaczenia pozostaje również konieczność poświęcenia sporej ilości czasu na rozpoznanie rynku nieruchomości czy opanowanie podstawowych kwestii prawnych związanych z najmem.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem nieruchomości? Przede wszystkim istotna jest lokalizacja naszej nieruchomości inwestycyjnej. Nie w każdym mieście mamy szansę na równie wysoką stopę zwrotu inwestycji. W Polsce pod tym względem królują nieruchomości w większych miastach. Kalkulując potencjalny zysk należy pamiętać również o kosztach jakie będziemy zmuszeni ponieść przygotowując naszą nieruchomość pod wynajem, czyli remont. Jeszcze przed zakupem lokalu warto przyjrzeć się administracyjnym obciążeniom wybranej przez nas nieruchomości, im wyższy czynsz dla spółdzielni tym mniejszy zysk w naszej kieszeni.

Zakup nieruchomości pod wynajem to zdecydowanie inwestycja długoterminowa, pamiętając o tym warto zadbać również o zaplecze finansowe na wypadek różnych nieprzewidzianych okoliczności. Podczas kilku lat wynajmu nieruchomości zaskoczyć nas może wiele, dobrze być przygotowanym na dodatkowy remont czy chwilowy brak lokatorów.

Gdy już znajdziemy najemcę do naszej nieruchomości należy pamiętać o uregulowaniu kwestii formalno-prawnych i podatkowych. Przejrzysta i dobrze skonstruowana umowa jest gwarancją udanej współpracy i należytego zabezpieczenia naszej inwestycji.